Güzel görünmek herkesin hakkı-Gazetem İstanbul

Küçükçekmece Belediyesi sağlık söyleşileri tam gaz devam ediyor. Söyleşiye katılan Dr. Kadriye Akar, ciltte sağlıklı gençleşme yöntemlerini anlattı.

Güzel görünmek herkesin hakkı. Yeşilyuva İlkokulunda Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü “Gönül Elçileri” projesi kapsamında Küçükçekmeceli kadınlarla buluşan Kadriye Akar, genç ve sağlıklı bir cilt için yapılması gerekenleri paylaştı.

Sağlıklı İnsanın Cildi Güzeldir

İnsanın en büyük organının cildi olduğunu kaydeden Akar, “Bu organın genç ve sağlıklı görünmesi için tedbir almalıyız. Sağlıklı insanın cildi güzeldir. Bu benim sloganım. Biz beslenmemizle ve yaşam tarzımızla düzgün bir hayat yaşıyorsak cildimiz güzel gözükecektir. Cildimiz ne kadar güzelse biz de kendimizi o kadar güzel hissedeceğiz” dedi.

Zeytinyağı ve Yumurta

Bilinenin aksine insanın cildini güzel tutmak için çok para harcamasına gerek olmadığını da ifade eden Akar, “Unutmayın evinizde bir hazine var. Evinizde bir sürü malzeme var. Kleopatra neden süt banyosu yapıyordu? Çünkü laktik asit gençleştiriyor. Mesela siz de yoğurdun içine yumurta ve zeytinyağı ekleyip cildinizi besleyebilirsiniz” diye konuştu.
Gazetem İstanbul

Categories:

Tags:

Comments are closed