Saç Mezoterapisi

Saç Mezoterapisi; vitamin, mineral, enzim, aminoasit ve homepatik ilaçların karıştırılarak cildin orta tabakasına enjekte edilmesi işlemidir. Yaşlılık, kırışıklık, cansız cilt, cansız saç ve mat görünüme karşı uygulanır. Güçsüz olan saçların köklerine besleyici etkenler uygulanarak daha güçlü saçlara sahip olunabilir. Bu sayede saçın gelişimi için gereken eksiklikler giderilir ve saç dökülmesi tedavi edilebilir. Dökülmelerin yavaşlatılması, kontrol altına alınması, tamamen durdurulması, saçların yeniden çıkması, daha dolgun ve daha parlak olması saç mezoterapisi ile mümkündür.

Saç dökülmeleri neden olur?

Saçlar strese bağlı dökülebildiği gibi genetik ve hormonal etmenler nedeniyle de zayıflayarak azalabilir. Özellikle mevsimsel geçişlerde ani dökülmeler yaşanabilir. Saç mezoterapisi, erkeklerde ve kadınlarda yaşanan bu ani dökülmelere son verebilir. Saç dökülmesi engellenmesiyle birlikte saçın yeniden çıkması da mümkündür.
Kadınların ve erkeklerin saç dökülme nedenleri değişebiliyor. Bu yüzden saç mezoterapisinin sadece kadınlara ya da sadece erkeklere yönelik olduğu düşünülebiliyor. Bu yanlıştır. Saç mezoterapisi kadın erkek, genç yaşlı; 7’den 77’ye herkese yapılabilir.

Saç Mezoterapisi nasıl yapılır?

Saç mezoterapisinde enjektör ve mezoterapi tabancası kullanılır. Saçları canlandırmaya ve güçlendirmeye yarayan ilaç, vitamin ve antioksidanlar saçlı deriye bu aletlerle aktarılır. İlk amaç saç dökülmesini durdurmak ve ardından bir miktar yeniden çıkmasını sağlamaktır. PRP ile kombine edildiğinde daha güzel sonuçlar verebilir.

Kaç Dakika Sürer?

Mezoterapi 5-10 dakikalık bir işlemdir. Hazırlık süreci ve eğer uygulanacaksa anestezik kremin bekleme süresi de eklenince 30 dakika sürer.

Kaç Seans Yapılır?

Ortalama 6 seans yeterli olur. Esasında kaç seansın yapılacağına ilk saç muayenesinde karar verilebilir. Saçın durumuna göre bazen birkaç seans daha yapmak gerekirken bazen daha az seansla da işlem tamamlanabilir. 15 günde bir yapılmasını öneriyoruz.

Ağrı ve Acı Yapar mı?

Mezoterapi iğne ile deriye enjekte edilir. İğnenin deriye değmesiyle acı duyulabilir. Bu tamamen kişinin acı eşiğiyle alakalıdır. Acıya dayanamayan kişilere işlemden 20 dakika önce anestezi krem uygulanabilir. İşlemden sonra acı ve ağrı olmaz.

Saç mezoterapisi saç dökülmesini engeller mi?

Bu soruyu sadece saç mezoterapisi için bize başvuran hastalarımızın memnuniyetine göre cevaplayabiliriz. Hastalarımızın çok memnun olduğunu gönül rahatlığıyla söyleyebiliriz. Kesin olan şey saç mezoterapisinin saç köklerini besleyen mükemmel bir ürün olduğudur.

Mezoterapi Saç Çıkartır mı?

Mezoterapi ürünü saç köklerini beslemeye yönelik olduğu için hem dökülmeleri önlemede hem de yeniden saç çıkarmada faydalı etkiye sahiptir. Ancak saçın yeniden çıkması dökülmeleri önlemeye göre daha zor olduğu için herkeste aynı tepkiyi vermeyebilir. Bizim PRP ile kombinlediğimiz uygulamada saç çıkarma etkilerini daha fazla görüyoruz.

Etkisi Ne Zaman Ortaya Çıkar?

Saç dökülmesine karşı etkisini seanslar bittikten 3 hafta sonra görürüz. Saç çıkma işlemi için biraz daha beklemek gerekebilir.
Dr. Kadriye Akar
 

Comments are closed