Şapka takın, karpuz yiyin-Habertürk

Şapka takın. Yaz aylarının başlamasıyla birlikte güneşin önemi daha da artarken, vücuda yararı kadar zararı da olabilen güneşten korunma yöntemlerine dikkat etmek gerekiyor.

Ultraviyole ışınları içeren güneş ışıklarından özellikle çocukların ve gençlerin iyi korunması gerektiğini kaydeden uzmanlar, 10.00-15.00 saatleri arasında güneşe çıkılmamasını, açık renk ve sıkı dokulu giysiler giyilmesini, özellikle Meksika tipi şapka, güneş kremi ve güneş gözlüğü kullanılmasını, karpuz, ve balık tüketilmesini tavsiye ediyor.

Dermatoloji Uzmanı Dr. Kadriye Akar güneşten korunmak için şunların altını çiziyor: Güneş ışınlarının yüze ve göze direkt vurmasını engelleyen Meksika türü şapkalar kullanabiliriz. Güneşten korunmada ayrıca güneşten koruyucu kremler de kullanabiliriz. Cildimize uygun faktörlü, cildimizin yapısına uygun ürünler seçerek cildimizi güneşten koruyabiliriz. Eğer cildimiz aşırı yağlı veya kuru ise buna uygun güneş kremi kullanabiliriz. En uygun olanı bir dermatoloğa başvurarak cildimize hangi ürün tavsiye edildiyse bunu kullanmamızda fayda vardır. Tüm bunların yanı sıra güneş gözlüğü kullanarak da cildimizi ve gözlerimizi güneşten koruyabiliriz.

Şapka takın, karpuz yiyin-Habertürk, Ana sayfa

Categories:

Tags:

Comments are closed