Ameliyatsız iplerle yüz germe yöntemiyle son derece başarılı bir şekilde yüz ve vücut sarkmaları toparlanır. Bu, incecik iplerle gerçekleştirilir. Hem uygulama kolaylığı hem de işlem sonrası kişinin daha hızlı normal yaşamına dönmesi açısından, iple yüz germe işleminin popülaritesi artmaktadır.

Zamanla cildin kolajen miktarında azalma ve ciltte hacim kayıpları meydana gelir. Bunun oluşmasında yer çekiminin etkisi de tartışılmazdır. Zaman ilerledikçe vücudumuz yer çekimine yenik düşer. Oluşan sarkmalar için iki seçenek vardır. Cerrahi operasyon veya ameliyatsız yöntemler. Ameliyatsız yöntemlerden biri; iplerle yüz ve vücut germe işlemidir.

Ameliyatsız iplerle yüz germe işlemi nasıl yapılır?

Cildin genç ve dinç görünmesini sağlayan ameliyatsız yüz germe işlemi iki şekilde yapılabilir. Birincisinde iplikler direkt cilt altına yerleştirilir. Bu şekilde bölgedeki kollajen üretim arttırılarak cildin daha parlak ve elastik görünmesi sağlanır. İkinci uygulamada ise yerçekimine zıt yönde cilt altından yerleştirilen ipler sayesinde yüzün asılması sağlanır.

Ameliyatsız yüz ve vücut germe işleminde PDO (polydioxanone) ve PGA (polyglicolic asit) içeren antimikrobiyal özelliğe sahip ipler cilt altına yerleştirilerek hem bu bölgedeki kan akımı arttırılır hem de metabolizma hızlandırılarak cildin kendini yenileme kapasitesi artırılmış olur. Bu sayede cilt altındaki kollajen üretimi de hızlandırılmış olur. Bu iplikler normalde ameliyatta kullanılan ipliklerdir. Genellikle 6-8 ay içinde emilerek kaybolurlar. Neticede ciltteki sarkmalar ve kırışıklıklar düzelmiş olur.

Ameliyatsız iplerle yüz germe hangi bölgelere yapılabilir?

Bu işlem sadece yüzde uygulanmayıp aynı zamanda üst kol sarkmaları, iç bacak, karın ve kalçalarda da kullanılır. Bu sayede bu bölgedeki sarkmalar da ortadan kaldırılmış olur. Uygulama 5-45 dakika sürer. Uygulama öncesi lokal anestezi uygulanabilir. İşlem sonrası makyaj yapılabilir ve kişi gündelik hayatına devam edebilir. Ancak uygulamadan hemen sonra hamam, sauna, havuz, deniz gibi aktivitelerden ve ağır sporlardan kaçınılması gerekir. Yüze uygulanan işlem sonrası yüzü geren elma ısırma gibi hareketlerden de bir süre kaçınılmalıdır.

Yan etkileri var mıdır?

Uygulamada kullanılan malzemeler steril olduğundan herhangi bir enfeksiyon gelişimi söz konusu değildir. İşlem sonrası hafif gerginlik ve hassasiyet olabilir. Bunlar genellikle birkaç gün içinde geçer.

İple Yüz Germenin Etkisi Kaç Yıldır?

Etkinlik süresi genellikle iki yıldır. İple yüz germe yapıldıktan sonraki bu süre zarfında 10 yıl daha genç ve dinç görünmeniz mümkündür.

Kimlere Uygulanmaz?

Kan hastalığı olanlar, ağır kanser hastaları, diabet hastaları, otoimmun rahatsızlığı olanlar ve ciltte uçuk ve benzeri rahatsızlığı olanlara uygulanması uygun değildir.
Bu iplikler ameliyatsız yüz germe işlemi çerçevesinde göz etrafı, alın, boyun ve ağız kenarına rahatlıkla uygulanabilirken ameliyatsız vücut germe işlemi kapsamında kol, bacak, karın, meme ve kalça bölgelerine rahatlıkla yapılabilir. Uygulama bölgesine göre kullanılan iplik sayısı değişir. Sarkmanın ve kırışıklığın derecesine göre değişik uzunlukta ve yapıda iplikler kullanılabilir. Dolgu, PRP, mezoterapi gibi işlemlerle kombine edilebilir.
Ameliyatsız yüz germe işlemi sayesinde 10 yaş kadar daha genç ve dinç görünüme sahip olmak elinizde.

Comments are closed