Somon DNA aşısı ile,  yaş almanın getirdiği etkileri silin

Somon DNA aşısı, tüm estetik uygulamalarla birlikte kombine edilebilen, hyalüranik asit ile somon sperminin bileşimiyle oluşturulmuş, anti aging bir uygulamadır.

  • Sıkılaştırır
  • Elastikiyetini arttırır
  • Nemlendirir
  • İnce çizgileri yok eder

Botoks ile kombine edildiğinde muhteşem bir etki bırakır. Aynı zamanda PRP ile ve dolgu işlemleriyle birlikte aynı anda kullanılabilir. Hypo alerjenik (düşük alerji) olduğu için çok geniş bir yelpazede kullanılabilir.

3-6 seans ve yılda iki kez uygulandığında etkisi kalıcı olur.

  • Yaş almanın getirdiği belirtiler
  • Güneş Işınlarının oluşturduğu yaşlanma belirtileri
  • Stresin ciltte oluşturduğu harabiyet ve 
  • Yorgunluk gibi gündelik yaşamın yüzünüzde bıraktığı etkileri pozitif bağlamda dönüştürmek için bu yöntemi denemelisiniz.

Uygulaması son derece kolay. Lokal anestezi altında yapılan uygulamada hiç acı hissetmeyeceksiniz. Hamilelerin, kan pıhtılaşma sorunu olanların, diyabet sorunu olanların uygulama öncesi hekimlerini bilgilendirmeleri gereklidir.

Nasıl uygulanıyor?

Somon DNA tedavisi bilimsel olarak cilt altına küçük iğneler verilerek uygulanıyor. Uygulama yapılırken ilk aşamalarda cilde nemlendirme işi ile başlanıyor. Cilde uygulanan hyaluronik asit sayesinde cildin kaybettiği nem oranı düzenlenerek, asıl tedavi için alt yapı hazırlanıyor. Alt yapı genellikle 15 gün kadar sürüyor. Daha sonra da gençleştirme etkisini sağlayan 2 farklı aşamaya geçiliyor. Bu aşamalarda somon balığının sütünden üretilen serum enjekte işlemi için deri altına yerleştiriyor.

Somon DNA uygulaması sayesinde ve UV ışınları ile sigara ve alkol gibi olumsuz faktörlerden dolayı oluşan protein eksiklikleri de tamamlanır. Bu uygulama sonunda ciltteki ölü deriler canlanarak gün geçtikçe ciltte gençleşmeler görülür. Bu uygulama cildi gençleştirmesinin yanı sıra, içerisinde bulunan somon balığının sütü sayesinde, cildin ihtiyacı olan farklı vitaminleri de cilde takviye eder. Cildin vitamin ve protein ihtiyaçlarını karşılayan Somon DNA uygulaması, cildin gençleşmesini ve ölü derilerin yok olmasını sağlayan uygulamadır.

Ayrıca bu uygulama hücre yenileyici olduğundan dolayı somon balığının sütü, cildin kollajen ve elastik liflerini arttırarak sarkmasına engel olur. Elastik kaybını azaltarak göz çevresi başta olmak üzere kırışıklıkları hafifletir ve kısa zaman sonra tamamen yok eder. Bu uygulama klinik olarak ispatlanmış, yeni ve son derece üstün yaklaşım sunan en etkili protokoldür. Ciltte oluşan radyasyon hasarlarını engelleyerek, pürüzsüz sağlıklı görünebilen ve daha aydınlık ve ışıltılı bir cilde kavuşturur.

Dr. Kadriye Akar

Comments are closed