Ameliyatsız Estetik Uygulamalar

Ameliyatsız Yüz Germe

Ameliyatsız yöntemlerle son derece başarılı bir şekilde yüz ve vücut sarkmaları toparlanır. Ve bu, incecik iplerle gerçekleştirilir. Hem uygulama kolaylığı hem de işlem sonrası kişinin daha hızlı normal yaşamına dönmesi açısından, iple yüz germe işleminin popülaritesi artmaktadır..

Zamanla cildin kolajen miktarında azalma ve ciltte hacim kayıpları meydana gelir. Bunun oluşmasında yer çekiminin etkisi de tartışılmazdır. Zaman ilerledikçe vücudumuz yer çekimine yenik düşer. Oluşan sarkmalar için iki seçenek vardır.

  • Cerrahi operasyon veya
  • Ameliyatsız yöntemler

Ameliyatsız yöntemlerden biri ve en etkili ve uzun süre kalıcı olan yöntem de iple yüz ve vücut germe işlemidir.

yüz germe
Zamanla deri dokusunun kolajen üretimi azalır. Bu azalmaya bağlı olarak, -yer çekiminin de etkisiyle- vücutta belirgin sarkmalar oluşur.

İple Yüz Germe Nasıl Yapılır?

Cildin genç ve dinç görünmesini sağlayan ameliyatsız yüz germe işlemi iki şekilde yapılabilir. Birincisinde iplikler direkt cilt altına yerleştirilir. Bu şekilde bölgedeki kollajen üretim arttırılarak cildin daha parlak ve elastik görünmesi sağlanır. İkinci uygulamada ise yerçekimine zıt yönde cilt altından yerleştirilen ipler sayesinde yüzün asılması sağlanır.

Ameliyatsız yüz ve vücut germe işleminde PDO (polydioxanone) ve PGA (polyglicolic asit) içeren ‘antimikrobiyal’ özelliğe sahip ipler cilt altına yerleştirilerek, hem bu bölgedeki kan akımı arttırılır, hem de metabolizma hızlandırılarak cildin kendini yenileme kapasitesi artırılmış olur. Bu sayede cilt altındaki kolajen üretimi de hızlandırılmış olur.

Bu iplikler ameliyatta kullanılan iplikler olup, genellikle 6 ila 8 ay içinde vücut tarafından emilerek kaybolurlar. Uygulama sonunda, ciltteki sarkmalar ve kırışıklıklar düzelmiş olur.

yüz germe 03
Ameliyatsız iple yüz germe yönteminde, deri altına yerleştirilen ameliyat ipleri ile sarkmış doku toparlanır ve on yıl genç görünüme kavuşursunuz.

İple Yüz ve Vücut Germe Hangi Bölgelere Yapılabilir?

Bu işlem sadece yüzde uygulanmayıp aynı zamanda üst kol sarkmaları, iç bacak, karın ve kalçalarda da kullanılır. Bu sayede bu bölgedeki sarkmalar da ortadan kaldırılmış olur.

Kaç Dakika Sürer? İşlem Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Uygulama 5-45 dakika sürer. Uygulama öncesi lokal anestezi uygulanabilir. İşlem sonrası makyaj yapılabilir ve kişi gündelik hayatına devam edebilir. Ancak uygulamadan hemen sonra hamam, sauna, havuz, deniz gibi aktivitelerden ve ağır sporlardan kaçınılması gerekir. Yüze uygulanan işlem sonrası yüzü geren elma ısırma gibi hareketlerden de bir süre kaçınılmalıdır.

ameliyatsız yüz germe
Uygulama son derece basittir ve en fazla bir saat içinde normal yaşantınıza dönmenizi sağlayacak yöntemlerle uygulanır. Öğle arasında dahi uygulamayı yaptırıp iş yaşamınıza ya da normal yaşantınıza dönebilirsiniz.
Uygulama son derece basittir ve en fazla bir saat içinde normal yaşantınıza dönmenizi sağlayacak yöntemlerle uygulanır. Öğle arasında dahi uygulamayı yaptırıp iş yaşamınıza ya da normal yaşantınıza dönebilirsiniz.

Zararları, Yan Etkiler, Riskleri Var mıdır?

Uygulamada kullanılan malzemeler steril olduğundan herhangi bir enfeksiyon gelişimi söz konusu değildir. İşlem sonrası hafif gerginlik ve hassasiyet olabilir. Bunlar genellikle birkaç gün içinde geçer.

İple Yüz Germenin Etkisi Kaç Yıldır?

Etkinlik süresi genellikle iki yıldır. İple yüz germe yapıldıktan sonraki bu süre zarfında 10 yıl daha genç ve dinç görünmeniz mümkündür.

Kimlere Uygulanmaz?

Kan hastalığı olanlar, ağır kanser hastaları, diabet hastaları, otoimmun rahatsızlığı olanlar ve ciltte uçuk ve benzeri rahatsızlığı olanlara uygulanması uygun değildir.

Bu iplikler ameliyatsız yüz germe işlemi çerçevesinde göz etrafı, alın, boyun ve ağız kenarına rahatlıkla uygulanabilirken ameliyatsız vücut germe işlemi kapsamında kol, bacak, karın, meme ve kalça bölgelerine rahatlıkla yapılabilir. Uygulama bölgesine göre kullanılan iplik sayısı değişir. Sarkmanın ve kırışıklığın derecesine göre değişik uzunlukta ve yapıda iplikler kullanılabilir. Dolgu, PRP, mezoterapi gibi işlemlerle kombine edilebilir.

Ameliyatsız yüz germe işlemi sayesinde 10 yaş kadar daha genç ve dinç görünüme sahip olmak elinizde.

%d blogcu bunu beğendi: