Ameliyatsız Estetik Uygulamalar

Radyo Frekans İle Cilt Bakımı (Cilt Ütüleme)

CİLT ÜTÜLEME

Deri altına verilen ısı nedeniyle ‘cilt ütüsü’ de denilen uygulama ile cildiniz genç ve dolgun görünümüne kavuşuyor ve uzun süre etkili bir görünüm sağlıyor. Ağrısız, iğnesiz gençliğin yolu radyo frekans, ‘cilt ütüleme’ uygulamasıyla mümkün.

Cilt Ütüleme
Yaş alma, hücre yıpranması ve yer çekimi gibi nedenlere bağlı olarak, cilt dokumuz da bu etkilere bağlı olarak, yıpranır.

Yaş aldıkça cildimize neler olduğunu birçok yazımızda ele aldık. Artık çok iyi biliyoruz ki, zamana, yer çekimi etkisine ve hücre yaşlanmasına bağlı olarak, yaş aldıkça yüzümüzde çizgiler ve çökmeler oluşur. Yüzümüzde meydana gelen bu yaş değişikliklerinin en temel nedeni cildimizin ve cildimizi besleyen dokulardaki esnekliğin azalmasıdır.

Cilt Ütüleme
Cilt Ütüleme Yöntemi

Cilt altında bulunan dokularımızın esnekliğini sağlayan kolajen maddesinin üretiminin azalması doğal olarak cildimizin görüntüsünü değiştirir. Yeni görüntüsü eskisine göre daha yıpranmış ve yaşlı görünen cildimizi yenilemenin birçok yolu var. Artık teknolojinin tıp biliminin hizmetinde olması seçeneklerimizi çoğaltıyor.

Radyo frekans ile cilt yenileme ve sıkılaştırma işlemi de kolajen üretimini artırma yoluyla etkisini gösteriyor. Cilt altına verilen ısı ile kolajen üretimi tetiklenerek doku elastikiyeti arttırılıyor ve cildimiz genç ve dolgun bir görünüme kavuşuyor.

Cilt Ütüleme
Cilt Ütüleme olarak da adlandırılan uygulama, deri dokusu altına ısı verme yöntemiyle uygulandığından bu isimle de anılır. Ağrısız, iğnesiz gençlik sırrı cilt ütüleme yönteminden geçer.

Bilinen bir yan etkisi olmadığı gibi ağrılı bir işlem olmadığı için dolgu ve botoks yaptırmaktan çekinen hastalarımız için muhteşem bir çabukluk sunuyor. Uygulama sonrası hemen gündelik yaşamınıza geri dönüyorsunuz. Üstelik 15 yıl gençleşmiş olarak.

İlerleyen yaş dönemlerinde 3-4 seans gerekirken erken uygulamada 1-2 seansta etkili sonuçlar alınırken, düzenli uygulamalarda muhteşem görünüm sağlıyor. Uygulama sonrası hissedilmeye başlayan etkiler üç ay sonra tam etkisini gösteriyor.