Radyo frekans ile cilt bakımı diğer adıyla, cilt ütüleme. Deri altına verilen ısı nedeniyle ‘cilt ütüsü’ de denilen uygulama ile cildiniz genç ve dolgun görünümüne kavuşuyor ve uzun süre etkili bir görünüm sağlıyor. Ağrısız, iğnesiz gençliğin yolu radyo frekans, ‘cilt ütüleme’ uygulamasıyla mümkün.

Yaş aldıkça cildimize neler olduğunu birçok yazımızda ele aldık. Artık çok iyi biliyoruz ki, zamana, yer çekimi etkisine ve hücre yaşlanmasına bağlı olarak, yaş aldıkça yüzümüzde çizgiler ve çökmeler oluşur. Yüzümüzde meydana gelen bu yaş değişikliklerinin en temel nedeni cildimizin ve cildimizi besleyen dokulardaki esnekliğin azalmasıdır.

Radyo frekans ile cilt bakımı nasıl oluyor?

Cilt altında bulunan dokularımızın esnekliğini sağlayan kolajen maddesinin üretiminin azalması doğal olarak cildimizin görüntüsünü değiştirir. Yeni görüntüsü eskisine göre daha yıpranmış ve yaşlı görünen cildimizi yenilemenin birçok yolu var. Artık teknolojinin tıp biliminin hizmetinde olması seçeneklerimizi çoğaltıyor.
Radyo frekans ile cilt yenileme ve sıkılaştırma işlemi de kolajen üretimini artırma yoluyla etkisini gösteriyor. Cilt altına verilen ısı ile kolajen üretimi tetiklenerek doku elastikiyeti arttırılıyor ve cildimiz genç ve dolgun bir görünüme kavuşuyor.

Yöntemin yan etkisi var mı?

Bilinen bir yan etkisi olmadığı gibi ağrılı bir işlem olmadığı için dolgu ve botoks yaptırmaktan çekinen hastalarımız için muhteşem bir çabukluk sunuyor. Uygulama sonrası hemen gündelik yaşamınıza geri dönüyorsunuz, üstelik 15 yıl gençleşmiş olarak.

Kaç seans uygulama gerekiyor?

İlerleyen yaş dönemlerinde 3-4 seans gerekirken erken uygulamada 1-2 seansta etkili sonuçlar alınırken, düzenli uygulamalarda muhteşem görünüm sağlıyor. Uygulama sonrası hissedilmeye başlayan etkiler üç ay sonra tam etkisini gösteriyor. Kalıcı etkisi için seannsların düzenli uygulanmasını tavsiye ediyoruz.

Radyo frekans ile cilt estetiği kimlere uygulanır?

Bu yöntem için hiçbir cinsiyet sınırı yoktur. Cilt ütüleme, kadınlara ve erkeklere rahatlıkla uyguladığımız, oldukça etkili sonuçlar aldığımız bir gençleşme yöntemidir. Yüz ütüleme, bahsettiğimiz gibi ameliyattan çekinenler için ameliyatsız estetik yöntemi. Radyo frekans dalgaları; ciltteki kırışıklıkları tedavi etmek amacıyla kullanıldığı için yüz ütüsü olarak da adlandırılıyor.

Cilt doktoru ya da cildiye uzmanı kontrolünde olmayan uygulamalardan uzak durun.

Ana Sayfa, Yapım Sitesi

Comments are closed