Hifu cihazı ile yüz germe nasıl olur?

Hifu cihazı ile yüz germe, ağrısız, acısız, kolay uygulanabilen, ekonomik ve etkili bir yöntem arayanlar için muhteşem bir uygulamadır. Hifu cihazı, teknolojinin güzelliğe kattığı uygulamalardan bir tanesi. Yoğun iş temposundan zaman bulamayanlar. Ağrısız sızısız yöntem isteyenler. Operasyon korkusu olanlar. Bu yöntem tam da sizler için.

Ameliyatsız yüz germe

Sonsuz güzellik, ebedî gençlik. Sadece kadın tarafının değil, erkek dünyasının da oldukça ilgisini çekmiş ve yüzyıllar boyunca elde edilen teknolojik gelişmeler, bu yönde denenmiştir. Hatta bu alan başlı başına yeni teknolojilerin icat edilmesini sağlamıştır. Hifu böyle bir teknolojinin ürünü. Günümüz dünyasında estetik lüks olmaktan tamamen çıkmış durumda. Ülkemizde ve dünyadaki gelişim ve değişimlere baktığımızda, estetiğin sadece güzelleşmede değil aynı zamanda gençlik kazanmada da kullanıldığını görmekteyiz.
Yüz germe ya da genel olarak cilt germe işlemi genel olarak iki türlü yapılır.

 • Cerrahi girişim yoluyla cildin gerilmesi
 • Ameliyatsız yüz germe

Cerrahi girişim yoluyla cilt germe operasyonu eskiden beri bildiğimiz standart germe operasyonlarını içeren bir dizi işlemden oluşur. Cerrahi Ana Bilim Dalı altında plastik ve estetik cerrahinin temel konularını oluşturur.
Ancak cerrahi operasyonun sonuçları bir tarafa bırakıldığında, operasyonun riski, post-op (operasyon sonrası) oluşabilecek komplikasyonlar ve iyileşme süresinin uzunluğu, hastaların bu tür operasyonlardan uzak durmasına neden olmaktadır.
Ayrıca cerrahi operasyonların maliyetlerinin (doğal olarak) yüksek olması da hastaları bu tür işlemlerden uzak tutan başka bir önemli etken olmaktadır.

Yaş almaya bağlı azalan kolajen dokusu, cilt altına uygulanan ‘yüksek yoğunluk odaklı ultrasound’ HIFU uygulamasıyla harekete geçirilir ve mükemmel sonuç sağlar.

HIFU cihazı ile ameliyatsız yüz germe hangi bölgede daha etkilidir?

İnsanlar, çalışma saatlerinin uzaması, yoğun iş temposu nedeniyle, eskiye oranla çok daha yoğun ve uzun saatler işlerinin başında kalıyorlar. Estetik, gençlik ve güzelleşme için ayırdıkları zamanın işlerine engel olmasını istemiyorlar.
Bu yüzden;

 • Etkili, hızlı sonuç veren
 • Zaman almayan
 • Kolay
 • Ağrısız, acısız
 • Ekonomik yöntemleri tercih ediyorlar.

HIFU cihazı tüm bu istenilenleri bir arada sunan teknoloji harikası bir gelişme. Yaş almaya bağlı cilt dokumuzda kolajen dokusunun azaldığını artık neredeyse hepimiz biliyoruz. Azalan kolajen dokusu, cildimizin elastik yapısını bozuyor ve yer yer sarkmalar ve çökmeler oluşmasına neden oluyor. Hifu cihazı ile cilt dokusu altına gönderilen ‘ultrasound’ dalgalar ile kolajen üretimi tetikleniyor ve cilde esnekliğini veren bu dokunun üretimi tetiklenmiş oluyor.
HIFU cihazı ile;

 • Cilt germe,
 • Cilt gençleştirme,
 • Göz torbalarını yok etme,
 • Akneleri azaltma,
 • Yüzde oluşan kırışıklıkların (göz çevresi ve alın kırışıklıkları gibi) giderilmesi,
 • Kaşlara yeniden şekil verme,
 • Rahatsız edici gıdı yok etme,
 • Üst dudak bölgesinde oluşmuş kırışıklıkların giderilmesi
 • Yanak bölgesinde kaybolan estetiğin yeniden kazanımı gibi sorunlarda son derece etkili ve başarılı sonuçlar alınıyor.

Hifu cihazı ile cilt kırışıklıklarının giderilmesi 30-40 dakika arası zamanınızı alır. Öğle tatilinizde, işe başlamadan önce ya da mesai sonrası uğrayarak cildinize bu işlemi yaptırabilir, hemen akabinde günlük yaşamınıza dönebilirsiniz.
Operasyon sonrası hemen makyaj yapılabilir. Kesinlikle ağrı, acı hissedilmez, şişme, morarma ya da benzeri yan etkiler görülmez. İşlemden sonra etkisi görülmeye başlar ve 7-10 yıl arası genç bir görünüme kavuşursunuz.

HIFU cihazı ne kadar etkili ve kaç seans uygulama gerekiyor?

Hifu cihazı ile uygulama hemen etkisini göstermeye başlıyor. 1-2 hafta içinde uygulamanın sonuçları mükemmel olarak gözleniyor. Genellikle tek seans uygulama yeterli oluyor. Bununla birlikte cildin durumuna ve yaşa bağlı olarak birden fazla seans uygulama gerekebiliyor.


Dr Kadriye AKAR

Comments are closed