Biorezonans ve alerji tedavisi

Biorezonans ve alerji tedavisi nasıl olur? Maddenin, enerjinin yoğunlaşmış şekli olduğu bilimsel gerçeğinden hareketle, insan vücudu da ölçülebilir, yoğunlaşmış bir enerjidir. Her madde bir enerji frekansına sahiptir. Ölçülebilir ve kaydedilebilir manyetik frekanslar üretirler. İnsanın iç organları da bir madde olarak frekans yayar. Özellikle alerji konusu gündeme geldiğinde bu frekansın önemi çok daha fazla ortaya çıkar. Zira alerji, insan vücudunu son derece rahatsız eden bir hastalık türüdür.

Klasik kimyasal tedavide alerjinin tedavi edilmesi pek mümkün görünmemektedir. Belirtilerin hafifletilmesi amacıyla uygulanan tedavilerde amaç, kişinin rahatsızlığını en alt seviyeye düşürebilmektir. İnsan vücudu sahip olduğu bağışıklık mekanizmasıyla alerjik reaksiyonların üstesinden gelmeye çalışır.

Biorezonans ile alerji tamamen yok oluyor mu?

Vücudumuzun bağışıklık sistemi, yabancı bir madde ile karşılaştığında tepki verir. Tanımlayamadığı maddeye karşı, alerjen ya da antijen olarak algılayıp, farklı tepkiler vermesine alerjik reaksiyon diyoruz. Herkesin adını sıklıkla duyduğu polen alerjisi, arı zehirlenmesi, hayvan tüylerine karşı gelişen alerjiler en bilinen reaksiyon türleridir.

Bağışıklık sistemimiz, vücuda giren yabancı maddeye karşı antikorlar geliştirir. Antikorlar yabancı maddeyi yok ederek, reaksiyonu durdururlar. Bu süreçte vücudun verdiği tepkiye göre hafif ya da şiddetli bir alerjik reaksiyondan söz edilir. Kimi kişilerde hafif kızarıklıklar ya da kaşıntılar şeklinde kendini gösteren alerjik reaksiyonlar, bazı durumlarda yaşamsal fonksiyonları tehdit eder düzeyde seyredebilir.

Antikorlar, bahsettiğimiz üzere vücudun koruma bariyerinde önemli rol oynarlar. Yabancı maddelere karşı verdikleri tepki, bağışıklık sisteminin fiziksel bir tepkisi olarak görülmelidir.

Birçok maddeye karşı vücudumuz alerjik reaksiyon gösterebilir. En yaygın olanından en nadir görülen tipine kadar, alerjik reaksiyonun mekanizması aynıdır. Klasik tıp cilt testleriyle alerjiyi tespit eder, ancak birçok alerji konusunda sadece semptomlarını tedavi etmekten öteye bir tedavi alternatifi sunamaz.

Kimyasal tedavinin alerji üzerinde etkisi maalesef son derece sınırlıdır. Bu alanda biorezonans, son derece etkili bir çözüm sunar ve alerjik reaksiyonları semptomatik olarak değil, tamamen tedavi eder. Alerjinin tedavisinde ilk basamak alerjinin kaynağının tespit edilmesidir.

Alerji testlerinde biorezonans, 6400 maddenin, tek seferde tespit edilebilmesini sağlayarak, cilt testlerinin önüne geçen bir yöntem olma özelliğine sahiptir. Bazen alerjik maddeler, özellikle buğday, gluten, süt, yumurta gibi etkenler cilt testlerine tepkisiz kalabilir. Vücutta bu maddelere karşı alerjik etki yokmuş gibi başka alerjenlere uyan aşı uygulaması yapılarak, tedavide sınırlı etkiler elde edilmektedir. Uzun zaman aşı tedavisi olmasına rağmen iyileşme gösteremeyen hastaların sayısı küçümsenmeyecek kadar çoktur.

Biorezonans, tespit edilen alerjen maddelere karşı vücuda ters frekans ileterek, alerjik reaksiyonu tamamen etkisiz hale getirmek suretiyle, alerjiyi tamamen tedavi eder.

Biorezonans tedavisi ile hastalık tamamen ortadan kalkıyor.

Daha önceden fıstık alerjisi olan bir kişiyi örnek olarak ele alalım. Bu kişinin testleri fıstığa karşı pozitif tepki verdiğinde kişi önce fıstık diyetine sokulur, akabinde vücuda fıstık alerjisini oluşturan reaksiyonu nötralize edici frekans gönderme yöntemiyle tedavi edilir. Kişi biorezonans tedavisinden sonra fıstık tüketmeye başlayabilir.

Buradaki tedavide, kişi, daha önceden fıstığı alerjen olarak algılayarak tepki veriyordu. Ancak yapılan frekans ayarlamasından sonra bu durum ortadan kalkarak, alerjen olarak görmemeye başlıyor. Alerji tamamen ortadan kalkıyor.

Biorezonans terapisi sırasında vücutta alerjen maddelerin patolojik frekansı sıfırlanmakta, vücuda güçlendirilen normal frekanslar verilmektedir. Hastadaki iyileşme yapılan ara testler sayesinde kolayca belirlenebilmektedir. Tedavinin ardından vücut alerji yapıcı maddeleri normal frekans aralığında algıladığından, alerjik reaksiyon gelişmemektedir.

Hangi alerjik hastalıklarda kullanılabilir?

Biorezonans metodu ile alerjik cilt lezyonları, alerjik rinit, alerjik astım, gıda maddesi alerjileri, alerjik mide bağırsak hastalıkları gibi birçok hastalığın tedavisinde büyük başarı oranları kaydedilmektedir.

 • Alerjik kontakt dermatit; Alerjenle teması takiben ciltte tipik döküntüler ortaya çıkar. Buna sabun, nikel, kobalt, parfüm, plastik, sentetik kumaş gibi maddeler sebep olabilir. Biorezonans ile sebep olan alerjenler bulunur ve tedavi edilir. Tedavi başarı oranları çok yüksektir.
 • Egzama; Çeşitli iç ve dış faktörlere derinin iltihaplı cevabı olarak ortaya çıkan durumun genel ismidir. Egzama (dermatit) en yaygın cilt hastalıklarından biridir, Egzama tedavisi, biorezonansla etkin bir şekilde yapılmakta, biorezonans metodu ile egzamanın oluşumuna sebep olan faktörler tespit edilerek yüksek başarı oranlarıyla tedavi edilebilmektedir.
 • Solunum yolları akut ve kronik hastalıkları: Hafif burun kaşıntısından
  • Alerjik Rinit(Saman nezlesi)
  • Sinüzit(Alerjik rinosinüzit)
  • Allerjik astım
  • Allerjik bronşit
  • Alerjik konjuktivit’e kadar uzanan geniş bir hastalık grubunu içerir.
 • Hayvan tüyü veya kılı alerjisi; Kedi,köpek,koyun,ördek gibi birçok hayvan tüyüne karşı allerjileri olanlar başarılı sonuçlar alınmaktadır. Bu yüzden bu alerjilerde genellikle evdeki beslenen hayvanın tüyü istenir. Tedavi sonrası ev hayvanlarıyla birlikte alerjisiz yaşamak hiç de mucize değildir.
 • Polen alerjisi; Hastalarda temiz polen alerjisine ek olarak atık gazlar, hava partükülleri ve haşere ilaçları ile kirlenmiş polenlere de alerji vardır. Bu da alerjenin sürekli şekil değiştirmesi anlamına gelmektedir.Bu yüzden biorezonans tedavisi ile polen alerjisi tamamen geçebileceği gibi her yıl polenlerin yoğun olduğu mevsimlerde kısa süreli hatırlatıcı tedavilere de ihtiyaç duyan hastalar olmaktadır.
 • Gıda alerjileri; İnek sütü, buğday, şeker ve yumurta alerjileri başta olmak üzere bütün majör ve minör alerjenler biorezonans ile yüksek oranda başarı ile tedavi edilebilmektedir.

Uzm. Dr. Kadriye Akar

Comments are closed