Alerjide biorezonans tedavisi nasıl uygulanır?

Alerjide biorezonans. Alerjik yapıya sahip kişiler, normalde, sağlıklı kişilere dokunmayan gıdalara ve dış etkenlere normalden fazla tepki gösterirler. Alerjik bünyeler, farklı gıda ve maddeleri antijen ya da alerjen olarak algılamakta ve bu dış etkene karşı savaşmaktadır. Bu da alerjik hastalıkları ortaya çıkartır.

Tedavi için öncelikle alerji testi yapılır. Alerjiye neden olan gıda ya da dış etkenler belirlendikten sonra, alerji reaksiyonunun şiddetine göre hangi gıda alerjisi ya da madde alerjisinden başlanacağına karar verilerek, önem sırasına sokulur.

Seanslar 1 (bir) saat ve haftada1 (bir) kez olmak üzere uygulanır. Kişide bulunan ana alerjen tespit edilmişse, tedavi esnasında bu maddeye ya da gıdaya gelişen alerjiye öncelik verilir.

 • Ana alerjik reaksiyon seansları 3 (üç) kez
  • Süt
  • Buğday
  • Yumurta
  • Şeker
 • Küçük alerjik reaksiyon seansları 1 (bir) kez yapılır
  • Polen
  • Toz
  • Akarlar vb.

Alerjide biorezonans tedavisi sırasında vücutta alerjen maddelerin patolojik frekansı sıfırlanır. Vücuda güçlendirilen normal frekanslar verilir. Hastadaki iyileşme, yapılan ara testler sayesinde kolayca belirlenir. Tedavinin ardından, vücut, alerji yapıcı maddeleri normal frekans aralığında algılar. Böylelikle alerjik reaksiyon olmaz. Süte alerjisi olan bir kişi öncelikle bir süre süt diyetine sokulur. Bu sürede biorezonans tedavisi yapılır.

Biorezonans tedavisinden sonra yapılan testle, süt alerjisi geçerse, tekrar sütü tüketmeye başlayabilir. Bundan sonra alerjik maddeyi tükettiğinde, alerjik etki ortaya çıkmaz. Tedaviden önce süt yabancı madde olarak algılanırken, tedaviden sonra bu kişilerde sütü normal olarak algılamaktadır.

Biorezonans ile alerji tamamen yok oluyor mu?

Bu ve benzeri tedavilerle, alerji maskelenmez ya da yan etkileri tedavi edilmez. Biorezonans tedavisi ile alerji tamamen ortadan kaldırılır.

Biorezonans alerji tedavisi, yan etkisi bulunmayan, ilaç kullanılmayan, oldukça etkili bir tedavi yöntemidir. Hemen etkisini gösterir. Bebekler, çocuklar ve erişkinlerde güvenle kullanılabilir. Özellikle bebekler ve yaşlılarda ilaç kullanımının getireceği sakıncalar düşünülürse, biorezonans tedavisinin diğer tedavi alternatiflerine göre üstünlüğü çok rahat anlaşılabilir.

Uzman Doktor Kadriye Akar
Dermatoloji&Kozmetoloji Uzmanı

Comments are closed