Biorezonans ve egzama tedavisi

Biorezonans ve egzama tedavisi. Egzama, alerjik bir tabloyu tanımlayan deri hastalığıdır. Alerjik durumun ortaya çıkması için iki nedenin varlığı gereklidir. Birincisi alerjiye yatkın bir bünye, ikincisi alerjiye neden olan madde. Alerjiye neden olan uyaranlar vücudun dışından gelebildiği gibi, vücudun kendi sisteminden de kaynaklanabilir. Peki, alerji varlığında biorezonans etkili midir?

Çocukluk çağında görülen atopik dermatit tablosu da çoğunlukla alerjik bir reaksiyona bağlıdır. Bu çağlarda görülen tablo genellikle geçicidir. Yetişkinlikte görülen dermatit, kendiliğinden iyileşmez. Bu aşamada profesyonel yardım alınmalıdır.

 • Temas yoluyla gelişen bazı egzama türü hemen reaksiyon verirken (irritan kontak dermatit)
 • Bazı durumlarda alerjik reaksiyon hemen görülmeyebilir. (alerjik kontak dermatit)

Egzamanın en sık görülen tipi, iritan kontak dermatit olarak adlandırılan ve temas sonrası hemen gelişen egzama tablosudur.

Egzama Neden Olur?

Bahsettiğimiz üzere egzama, kaynağı tam olarak bilinmemekle birlikte, dış uyaranlardan kaynaklanan ve temas yoluyla oluşan reaksiyon olabilir. Bununla birlikte, sindirim ya da solunum sisteminin verdiği bir reaksiyon sonucu gelişebilir.

Dış uyaranlar tarafından oluşan dermatitin (temas dermatiti-kontak dermatiti) kaynağı:

 • Giysiler
 • Boyalar
 • Kozmetik ürünleri
 • Temizlik ürünleri vb. uyaranlar olabilir.

Bu uyarıcı etkenlere temas eden herhangi bir bünyede temas dermatiti gelişebilir. Alerji yatkınlığı olanların bu aşamada kendilerini koruyarak, egzama ile mücadele etmeleri gerekir.

 • Birçok nedene bağlı gelişebilen egzama durumlarının kadınlarda;
 • Hormonal değişikliğin tepe noktada olduğu hamilelikte
 • Regl dönemlerinde artış gösterdiği gözlenmektedir.
 • Bununla birlikte farklı coğrafi bölgelerde ve iklimlerde farklı alerjik reaksiyonlara bağlı egzama görülebilir.
 • Sıcak
 • Stres
 • İlaç kullanımı
 • Deriye temas eden bazı meyve türleri ile çiçekler de bazı organizmalarda egzamaya neden olabilirler.

Egzama ile daha ayrıntılı bilgiye sahip olmak isteyenler buradan ulaşabilirler.

Mikropların yaydığı frekans hücreleri nasıl etkiliyor? Biorezonans, hastalığı nasıl ortadan kaldırıyor?

Biorezonans, diğer tüm hastalıklarda olduğu gibi, doğal bir tedavi alternatifi olarak, egzama üzerinde de etkili. Hastalıklar, bağışıklık sisteminin zayıfladığı anlarda ortaya çıkarlar. Birçok etkenin bir araya gelmesiyle zayıflayan bağışıklık sistemi, mikroplarla savaşacak güçte olmaz. Bu durumda hastalık yayıcı organizmalar vücuda çok rahat girerek yaşama olanağı bulurlar.

Vücuda giren ve antijen adı verilen zararlı organizmalar, bağışıklık sistemi tarafından yok edilemediğinde, vücutta olumsuz frekans yaymaya başlarlar. Yaydıkları frekanslar ile sağlıklı hücreler arası iletişimi bozarak, savunma mekanizmasını felce uğratırlar ve savunma mekanizması hastalığı bertaraf edemez.

Savunma mekanizmasının sağlıklı olarak çalışabilmesi için, hücrelerden sağlıklı bilgi akışının yayılması gerekir. Bu, hücrelerin kendine has iletişim yöntemleriyle olur ki, bu durumun sekteye uğraması, vücuda giren antijenin tipine göre hastalık üretir.

Biorezonans tedavisi, bu frekansları saptayarak, ters frekansları vücuda göndererek, olumsuz frekansları etkisiz hale getirir. Egzama durumunda gelişen alerjinin kaynağı tespit edilir. Bu alerjinin frekansı kaydedilir. Vücuda bunu nötralize edecek ters frekanslar gönderilerek egzama tedavi edilir.

Bağışıklık sistemi ve biorezonans

Bağışıklık sisteminin durumu testlerle belirlendikten sonra, savunma mekanizması, manyetik frekanslarla yeniden düzenlenerek, vücut mekanizması uyum (rezonans) durumuna getirilir. Zira savunma mekanizmasının zayıflığı durumunda hastalıkların görünmesi gibi, aşırı güçlü mekanizma da farklı hastalıklara neden olmaktadır.

Biorezonans bağışıklık sistemini tamamen düzenleyerek, immün sistemin düzenli çalışmasını sağlar.

Dr. Kadriye Akar
Cildiye Uzmanı (Dermatolog)

Comments are closed