Mantar hastalığı, biorezonans (biofrekans) terapisi ile tamamen tedavi edilebilir bir hastalıktır. Klasik ilaç ile tedavi yöntemleriyle mantar iyileşmez. İlaç tedavisi semptomları ortadan kaldırmaya yönelik tedavi alternatifleri sunar. Mantarın en sık görülen ve şikayet edilen semptomu kaşıntıdır.

Mantar hastalığı tedavisinde Biofrekans çözümü

Biorezonans, mantar hastalığını tamamen yok eder. Mantar hastalığı tedavisinde, biorezonans yöntemi ‘kesin’ tedavi alternatifi sunar. (Buradaki kesin ifadesi, semptomatik olmayan tedavi sürecini ifade etmeye yöneliktir) Biorezonansın, ‘Candida’ denen maya tipi bir patojen türünün neden olduğu hastalıkları nasıl tedavi ettiğine geçmeden önce, bu mantar hastalığını tanımakta yarar var. Candida ya da candida mantarı ile ilgili birçok internet sitesinde benzer tanımlar bulunabilir. Lakin gerçekten bu ‘candida’ ya da bilinen genel adıyla ‘mantar’ nedir bir bakalım.

Candida mantarı nedir ve ne tip belirtiler gösterir?

Mantar, vücutta bulunduğu yere göre isimlendirilen ve kendini çok farklı semptomlarla gösteren bir hastalık türüdür. Bulunduğu bölgeye göre isimlendirilen mantar (candida) türünün en çok karşılaşılan ve bilinen nedeni ‘Candida Albicans’ adı verilen tipidir.
Vücudumuzun farklı yerlerine göre isim alan mantar hastalığı çoğunlukla tek türün neden olduğu bir hastalıktır. Ayak mantarına neden olan mantar ile vajinada görülen ya da kabızlığa neden olan mantarın tipi aynıdır. Dediğimiz gibi hastalık yaptığı yere göre isim alırlar. Hastalık yaptıkları yere göre sınıflandırılmalarının nedenlerinden biri hastalığın ortaya çıktığı lokasyona göre farklı tedavi şekillerinden kaynaklanır.

Mantar hastalığı
Mantar hastalığı farklı cilt bölgelerini tutabilir ve farklı belirtilerle kendini gösterebilir.

Candida Albicans Nedir?

Candida Albicans, maya tipi bir patojendir. Aslında vücut florasında bulunan, tabiri yerindeyse “fırsatçı” olarak adlandırabileceğimiz tek hücreli bir canlıdır. Ağızdan başlayarak, tüm bağırsak florası, mesane, kadınlarda vajina bölgesi dâhil her yerde bulunurlar.
Bağışıklık sistemimiz içinde, herhangi bir hastalığa yol aömadan yaşamını sürdüren bu tür, savunma mekanizması zayıfladığında çoğalmaya başlar ve hastalık yapıcı hale gelir. Aslında bu vücudumuzda bulunan tüm patojenler için geçerlidir.
Savunma mekanizması sekteye uğradığında floradaki patojenler çoğalmaya ve hastalık yapıcı etkiler göstermeye başlarlar.

Candida Albicans nasıl hastalığa yol açar?

Yazımızın öncesinde bahsettiğimiz üzere bu mantar canlısı oldukça fırsatçıdır. Bağışıklık sisteminin güçsüz olduğu durumda sporlanma yoluyla, tomurcuklanarak çoğalır ve hastalık yapıcı hale gelir. Hastalık yapıcı hale gelmesindeki en büyük faktör, flora içinde diğer bakterilerin yok olmasından kaynaklanır. Bunun nedeni bağışıklık sisteminin zayıflığı olduğu kadar, antibiyotik kullanımıdır.
Florada aşırı çoğalan bu mantar türü, kendisi için en uygun koşullu yerleri kendisine konak olarak seçer. Bulunduğu lokasyonda çoğalmaya uygun olan her yerde çoğalabilen bir yapıya sahiptir. Tüm hastalık yapıcı bakteriler gibi, karanlık, sıcak ve nemli yerler çoğalması için en uygun ortamı oluştururlar.
Candida Albicans, bulunduğu bölgedeki uyumu bozarak farklı semptomların ortaya çıkmasına neden olur. Yerleştiği ve çoğaldığı dokunun rezonansını (uyum) bozan patojenler zamanla tüm vücuda yayılarak, kronik halsizlikten aşırı kilo almaya, iktidarsızlıktan kabızlığa çok farklı belirtilerle kendini gösterebilirler.
Mantar, dokuya yerleştiğinde o lokasyonda köklenir. Oluşturduğu köklenme ile doku hasarı oluşturur. Oluşan doku hasarı neticesinde farklı semptomları ortaya çıkarır. O yüzden burada yazacağımız semptomlar o kadar çoktur ki, yazacak olsak tüm vücut dokularımızdaki rahatsızlık durumlarını sıralamak zorunda kalırız.
Ancak bilinmesi gereken en önemli konu; mantar deyip geçtiğimiz hastalık o kadar çok dokuyu etkiler ki, neredeyse tüm hastalıkların nedeni mantara bağlanabilir.

Antibiyotikler mantar yapar mı?

Antibiyotikler doğrudan mantara neden olmaz. Ancak, antibiyotikler, bağırsak florasında ve sistemdeki patojenleri yok ederken seçici davranmaz. Tüm patojen ve antijenleri yok ederken, yararlı olanları da yok eder. Bu durumda canlı kalmayı başarabilen Candida Albicans, çoğalarak yerleştiği yerlerde hastalığa yol açar.

Candida Albicans mantarı hastalık yapınca ne tür belirtiler görünür?

Yazımızın öncesinde de bahsettiğimiz üzere, candida ya da mantar, hastalık düzeyine geldiğinde, bulunduğu yerin konumuna, özelliğine göre çok farklı semptomlarla kendini gösterir.
Ağız bölgesinde, beyaz pamukçuklar, aft adı verdiğimiz yaralar, müthiş bir tatlı ve tatlı türlerine bağımlılık hali, karın bölgesinde şişlik, kabızlık, kronik yorgunluk, sinirlilik hali, cinsel istek azalmasıi genital bölgede kaşıntı, idrarda yanma vb. sempomlar ve bilinmeyen çok daha fazlası bu mantar tipinin belirtileridir.
Yaşadığınız birçok rahatsızlık halinin nedeni bu fırsatçı patojen olabilir.

Bir mantar türü olan Candida Albicans, bulaşıcıdır.

Mantar hastalığı bulaşır mı?

Mantardan kastımız Candida Albicans patojeni ise, evet bulaşır. Bulaştığı bünyede hastalığa neden olması ise tamamen bünyenin bağışıklık sistemine bağlıdır. Örnek, hiç cinsel ilişki yaşamamış bir kişi vajina mantarı olabilir.

Vücuttaki tüm hastalıkların sebebi Candida mantarı mı? Klasik tıpta çaresi var mı?

Vücuttaki tüm hastalıkların değilse de, mantar adı verilen hastalığın neredeyse en büyük sorumlusu Candida Albicans’tır ve hastalık seviyesine geldiğinde klasik tıbbın yapabileceği pek bir şey kalmamış olur.
Vücudumuzda bulunan tüm hastalıkların nedeni, bağışıklık sistemimizin bozulmasıdır. Bu nedenle aslında, tüm hastalıkların kaynağını bu mantara bağlayan cümleler çok abartılı sayılmazlar. Birçok belirti bu mantar tipinden kaynaklanır.
Hayatımızda karşılaştığımız birçok hastalığın temeli incelendiğinde, candida albicans fırsatçı mantarının etkisi görülür. Adet düzensizliği, obezite, kronik yorgunluk, alerji, egzama be bilinen tüm mantar hastalığı tiplerinin oluşumunda bu patojen son derece etkilidir.
Klasik tıp, mantarı yok etmek konusunda sadece semptomatik tedavi seçenekleri sunar. Belirtileri ortadan kaldırır, Kaşıntıyı giderir, bölgesel rahatlama sağlar ve hastalık yaptığı bölgeyi temizleyerek hastalığı maskeler. Ancak mantarın vücuttaki varlığını tamamen eradike edecek bir tedavi mevcut değildir.

Mantar hastalığında nasıl bir diyet uygulanmalı?

Candida Albicans, bağışıklık sistemi sekteye uğramadığı sürece hastalık yapıcı bir etkiye sahip değildir demiştik. Hastalık başlamadan önce uygulanacak güçlü beslenme diyetleri, bağışıklık sistemini güçlendirerek yararlı olabilir ancak, hastalık ortaya çıktıktan sonra uygulanacak diyetlerin hastalığı ortadan kaldırmaya yönelik bir etkisinin bulunduğunu söylemek zordur. Bununla birlikte, yaşadığınız rahatsızlığın ne olduğuna bakarak hekiminiz size uygun bir diyet uygulayabilir. Diyet sizi rahatlatır ve bir süre hastalığın etkilerini hafifletir.
Unutmayın ki, hastalık ortaya çıkmadan yaşantınızı sağlıklı bir düzeyde tutmalı ve beslenme rejiminizi ona göre ayarlamalısınız. Hastalık ortaya çıktıktan sonra yapılacak diyetin hastalığı yok edici bir etkisi bulunmamaktadır.

Mantar enfeksiyonu farkli dokularda enfeksiyona neden olabilir.
Mantar enfeksiyonu farkli dokularda enfeksiyona neden olabilir.

Mantar hastalığı kremi var mı?

Mantar hastalığına iyi gelen bir krem, losyon ya da ilaç tedavisi yoktur. Mantar hastalığını semptomatik olarak tedavi etmeye yarayan kremler ya da ilaçlar kullanılabilir. Ancak, bunlar mantar hastalığını tedavi etmez, sadece kaşıntı, kızarıklık, yanma gibi belirtileri geçici olarak maskeleyebilirler.

Mantar hastalığı ve biorezonans terapisi.

Biorezonans, vücutta Candida Albicans varlığının test edilmesinden sonra uygulanmaya başlanır ve Candida Albicans mantarını tamamen yok eder. Uygulama sıklığı ve seansları hekiminiz tarafından düzenlenerek tedaviye başlanır. Candida Albicans mantarının frekansları, mantarı tamamen yok edecek frekanslar ile bloke edilerek etkisizleştirilir. Manyetik frekanslar yoluyla mantar yapıcı patojen tamamen etkisiz hale getirilir.

Mantar hastalığı, biorezonans terapisi ile tamamen tedavi edilebilir mi?

Mantar hastalığı biorezonans ile tamamen yok edilir. Klasik tıpta semptomatik olarak tedavi edilebilen mantarın gerçek tedavisi şu ana kadar bilinen yöntemler içinde sadece biorezonans ile mümkündür.

Biorezonans ile mantar hastalığı tamamen tedavi edilebilir. Biorezonans, mantar tedavisinde şimdiye kadar bilinen en etkili tedavidir.
Biorezonans ile mantar hastalığı tamamen tedavi edilebilir. Biorezonans, mantar tedavisinde şimdiye kadar bilinen en etkili tedavidir.

Mantar hastalığı biorezonans terapisi nasıl olur?

Öncelikle alerji testleri ile organizmada Candida Albicans varlığı teyit edilir. Bunun üzerine haftada bir olacak şekilde seanslar düzenlenir. Doktorunuz size uygun tedavi seçeneklerini ayarlayacaktır. Seansları düzenli devam ettirmeniz hastalığın tamamen yok olmasını sağlayacağından bu konuda tedavinizi planlayan hekiminize güvenmeli ve dediklerini uygulamalısınız.

Biorezonans ile mantar tedavisi sırasında diyet yapmalı mıyım?

Biorezonans ile mantar hastalığı tedavisi sırasında ve öncesinde beslenme diyetinizi doktorunuz belirleyecektir. İnternet ortamında edindiğiniz bilgilerle hareket etmeyin. Unutmayın ki biorezonans, bilimsel bir tedavi şeklidir ve uzman hekimler kontrolünde başarılı sonuçlar alınır. Sadece tedavi esnasında değil, normal yaşamınızda da tüketmemeniz gereken besinler olduğunu ve bunları tüketerek hastalık yapıcı patojenlerin organizmanız içinde beslendiğini unutmayın. Ayrıca bağışıklık sistemi ile ilgili yazımızda beslenme konusuna farklı açılardan nasıl yaklaştığımızı okumak isterseniz buradan ulaşabilirsiniz.

Biorezonans tedavisi
Biorezonans tedavisi

Biorezonans ile mantar tedavisi sırasında oluşabilecek yan etkiler nelerdir?

Mantar hastalığı oluşumuna neden olan Candida Albicans tipi mayanın vücutta nasıl beslendiğini anlattık. Özellikle şekerle beslenen bu maya türü yok edilirken hücresi içinde barındırdığı toksinler ortaya çıkar ve kana karışır. Kana karışan toksinler kandan atılma sürecinin tamamlanmasına kadar genel bir ‘iyi hissetmeme hali’ dediğimiz bir sendroma neden olurlar.

Bu aşamada yapılacak detoks diyetlerini hekiminiz belirler. Mutlaka biorezonans tedavisi yapan hekiminizin takip etmesine izin verin ve sakın başka bir doktora gitmeyin. Zira yeni doktorunuz uygulanan tedavi protokolünü ve yan etkilerini bilemeyebilir ve size zarar verebilecek antibiyotik tedavisine başlayabilir. Bu ise hastalığı daha da arttıracaktır.

Mutlaka, biorezonans ile tedavinizi uzman hekim kontrolünde yaptırın. Uzmanlık demek, oluşabilecek komplikasyonlara karşı sorumluluk alabilmek ve yan etkilerle mücadele edebilmek demektir. Tedavi aşamasında oluşabilecek bu ‘iyileşme sendromuna’ karşı mutlaka hekiminiz sizi bilgilendirecektir. Hekiminizin talimatlarını yerine getirerek mantar hastalığından tamamen kurtulmuş olursunuz.

Uzm. Dr. Kadriye Akar, Dermatoloji & Kozmetoloji Uzmanı

Comments are closed