Ameliyatsız yüz germe nedir? Zamana bağlı olarak, cildimizde cilt sarkmaları oluşur. Yer çekimi ve yaş alma (yaşlanma), cilt altı dokularımızda boşlukların oluşmasına neden olur. Kolajen üretiminin azalması, cildimizin esnekliğinde azalmaya neden olarak, sarkma sürecini hızlandırır. Ameliyatsız cilt germe uygulamaları cilt sarkmalarını giderir, bozulan cilt estetiğini geri kazanmamızı sağlar.

Ameliyatsız yüz germe için uygulanan tedaviler nelerdir?

Cildin zaman içinde kırışması, sarkması ve çökmesi gibi yaşam sürecinin işleyişine bağlı gelişmelerin geri dönüşümlü olarak tedavisi mümkün olmayabilir. Ancak, yaş alma sürecinin yavaşlatılması ve bozulan cilt dokusunun onarılarak kısmen genç bir görünüm sağlanması mümkündür.

Teknoloji, güzelliğin her aşamasında bizlere destek olacak ürünlerle yardımımıza koşmaktadır. Dolgu ve botoks gibi işlemlerle kırışmaların azaltılması ve ciltte oluşan derin çizgi ve çökmelerin toparlanması mümkün olmaktadır. Bununla birlikte gelişen teknoloji, bizlere çok daha acısız ve daha uzun etkili yöntemler de sunmaktadır. Lazerler ve lazer ışıklarını kontrollü bir şekilde kullanmamıza olanak tanıyan teknolojik cihazlar güzellik ve gençlik kazanma yolunda en büyük desteğimiz olmaktadır.

Ultherapy (Ulterapi) nedir? Ameliyatsız yüz inceltme etkisi nedir?

Daha önce bahsettiğimiz üzere, boyun ve yüz sarkmalarında, cilt altı dokularının fibroblast ve kolajen salgısının azalmasına bağlı olarak esnekliği azalır ve sarkma dediğimiz, yer çekimi etkisi görülür.

Cilt altı dokularının, (cilt altına) gönderilen ısı ile uyarılması sonucu, bölgede oluşan mikro hasarlar, cildin uygulama bölgesinde yeniden kolajen üretimini sağlar. Yeniden salgılanmaya başlayan kolajen ve fibroblastlar ile cilt esnekliğini geri kazanır. Bu sayede sarkmalar kendiliğinden tedavi olur. Cilt yenileme olarak da adlandırabileceğimiz bu yöntemle cildimiz estetik görünümüne kavuşur. Esnekliğine geri kavuşan cildiniz, incelir. Ameliyatsız yüz inceltme etkisi ile ulterapi ve benzeri uygulamalar son derece başarılıdır.

Ultherapy (Ulterapi) yöntemi gerçekten etkili mi?

Ultherapy yöntemi ile cilt sarkmalarının tedavisi, yurt dışında binlerce hasta üzerinde uygulanan son derece başarılı bir yöntemdir ve U.S. FDA (U.S. Food and Drug Administration) tarafından onaylıdır (*)

Ameliyatsız yüz gençleştirme uygulaması olarak ulterapi

Ultherapy yöntemi ile cilt sıkılaştırma, vücudun istenen her bölgesine rahatlıkla uygulanabilir ve son derece olumlu sonuçlar almamıza yardımcı olur. Boyun, gıdı, yanaklar, göz çevresi, dekolte, kalça, bacaklar gibi vücudun gereksinim duyan bölgelerinde uygulanabilir. Mükemmel bir ameliyatsız yüz gençleştirme uygulamasıdır.

Ameliyatsız yüz gerdirme uygulaması ne kadar sürer? Ne kadar kalıcıdır?

Ultherapy yöntemi; 30 ile 60 dakika arasında süren tek bir seans olarak uygulanır. Tam etkisi 3 ay içinde ortaya çıkar. Elde edilen sıkılaşma etkisi, cilt özellikleri ve uygulama yaşına bağlı olarak 24 aya kadar kalıcılığını korur.

Ameliyatsız yüz gençleştirme uygulama sonrası günlük aktivitelere ne zaman dönülebilir?

Ultherapy uygulamasının ardından günlük aktivitelere hemen dönülebilir. Dikkat edilmesi gereken özel bir durum ya da alınması gereken bir önlem yoktur. Günün bir bölümünde uygulama yaptırılıp, günlük yaşam aktivitelerinize sorunsuz olarak dönebilirsiniz.

Ameliyatsız yüz germe uygulaması sonrası ciltte herhangi bir leke ya da benzeri bir durum oluşur mu?

Uygulama sonrasında ciltte yanık, leke gibi herhangi bir yan etki oluşmaz. Bazı hastalarımızda oluşan kızarıklıklar da, genellikle 15-20 dakika içinde kaybolur. Cilt estetiği ve cilt bakımı konusunda hassas olanların içi rahat olabilir.

Ultherapy uygulaması yaz aylarında yapılır mı?

Bir cilt bakım uygulaması olarak uygulama, cildin yüzeysel tabakalarında herhangi bir olumsuz etki oluşturmaz. Ulterapi, bu özelliği sayesinde yaz aylarında da rahatlıkla uygulanır.

Ulterapi uygulaması hangi yaş grubuna uygulanabilir?

Ultherapy cil bakımı ve cilt estetiği uygulaması her yaş grubuna rahatlıkla uygulanır. 40-60 yaş arasında, ciddi cilt fazlalığı olmayan ve sigara kullanmayan hastalarda sonuçlar daha etkili ve belirgin olmaktadır. Ancak unutulmaması gereken konu, cilt uygulamalarının mutlaka bir cilt doktoru gözetiminde ve kontrolünde yaptırılmasıdır.

Uzm. Dr. Kadriye Akar, Dermatoloji & Kozmetoloji Uzmanı

Comments are closed