Soğuk Lazer ile Saç Tedavisi (Saç Lazeri)

Saç lazeri ile uygulanan tedavide düşük seviyeli lazer ışıkları kullanılır.  Saçlı deriye 670 nm de gönderilen soğuk ışık ile saç derisinde canlanma sağlanır.

Bu ışık tedavisi, diyabet hastalarının bacaklarında oluşan ülserlerin kanlanmasının arttırılması amacıyla kullanılmıştır. Tedavi sonrası şeker hastalarının bacak bölgesinde az kanlanmaya bağlı oluşan ülser durumlarda kanlanma artarken kılların da daha kalın ve uzun gelişme gösterdiği gözlemlenmiştir.

saç dökülmesi
Kadınların saç dökülmesi, zayıf saç sorunları gibi sorunlarına, saç lazeri-soğuk lazer uygulamasıyla son veriyoruz. Herhangi bir cerrahi girişim olmaksızın saçlarınızın çoğalması, güçlenmesi mümkün.

Saç Lazeri Tedavisi

Saç lazeri uygulanan bölgede kan dolaşımı artarken, hücre metabolizması hızlanmakta, protein üretimi ve kıkırdak yenilenmesi uyarılmaktadır.

Saç lazeri;

  • Derideki folikülleri uyarır.
  • Foliküllerdeki enerji üretimini arttırır.
  • İncelmiş saçların telleri kalınlaştırarak, yoğunluğunun artmasına yardımcı olur.

Saç lazeri, ısı üretmediği için soğuk lazer olarak adlandırılır.

Bilindiği üzere, kadınlarda, erkeklerin aksine bölgesel değil, yaygın dökülme durumu gözlenir. Soğuk lazer uygulaması bu nedenle kadın hastalarda son derece başarılı bir şekilde uygulanır. Saç ekimi ya da benzeri herhangi bir girişimsel işlem yapılmaksızın uyarılan saç kökleri, yaygın dökülme durumunda bayanların saç sorunlarına etkili çözüm sunar.

saç dökülmesi
Kadınlarda saç dökülmesi, erkek tipinden farklı olarak yaygın bir patern izler. Soğuk lazer ya da saç lazeri uygulamasıyla son derece başarılı bir şekilde saç kökleri kalınlaşarak yeni saç çıkması sağlanır.

Saç lazerinin etkileri

Saç lazeri uygulamasında yapılan çalışmalar göstermiştir ki, kan dolaşımı yaklaşık %60 oranında artmaktadır. Derinin kan dolaşımının artması ile saç dökülmelerinde son derece önemli oranda azalmalar gözlenmektedir. Klinik çalışmalarda, saç dökülmesini durdurduğu, %40 oranında yeni saç çıkmasını sağladığı görülmüştür.

Mezoterapi ve PRP gibi tedavilerle kombine olarak kullanılabilir. Bu tür kombinasyonlarda çok daha etkili ve kalıcı sonuçlar sağlanmaktadır.