Yazılarımız

Tüm yazılarımıza buradan ulaşabilirsiniz

Cilt hastalıklarına fonksiyonel tıp yaklaşımı, tüm organları ayrı ayrı ve bağımsız bir […]
Botoks Clostridium Botulinum isimli bakteriden elde edilen, kasları bloke ederek gevşetmek için kullanılan bir ilaçtır. Botoks yıllardır kozmetik dermatoloji dışında farklı hastalıkların
Sarımsak saça faydalı mı? Sarımsak saç çıkartır mı? En sık karşılaşılan sorulardan biri de bu. Sarımsak... Sürüldüğünde, yenildiğinde, suyu çıkarıldığında ya da başka şekillere sokulduğunda türlü hastalıklara iyi geldiği söylenen bu tür nebatat ya da gıda maddelerinin, saç üzerinde ya da cilt üzerinde herhangi bir tedavi edici özelliği yoktur.
Öncelikle, zamana karşı mücadele eden cildimiz, günlük zarar verici etkiler de üzerine bindiğinde güçsüzleşir ve tepki vermeye başlar. Çizgilenmeler, kırışıklıklar, üstüne üstlük tıkanan gözeneklerimiz yüzünden cildimizde oluşan siyah noktalar ve sivilceler…
IPL (Intense Pulsed Light-Yoğun Işık Atımı olarak çevrilebilir), 400-1200 nm ışık verme potansiyeline sahip, cilt yüzeyi ve cilt altı dokularda etki gösteren bir teknolojik cihazın adıdır.
Cilt altı dokularının, (cilt altına) gönderilen ısı ile uyarılması sonucu, bölgede oluşan mikro hasarlar, cildin uygulama bölgesinde yeniden kolajen üretimini sağlar. Yeniden salgılanmaya başlayan kolajen ve fibroblastlar ile cilt esnekliğini geri kazanır. Bu sayede sarkmalar kendiliğinden tedavi olur.
Alerji, aslında vücudun verdiği bir alarm (alert) durumudur ve adını da, alarma geçmek anlamında alert'den alır. Organizmamıza giren her türlü antijen ya da patojen, savunma mekanizması tarafından kontrolden geçirilir. Tanımlanamayan ya da zararlı patojen ve antijenler, savunma mekanizması tarafından ya yok edilirler, ya da karantinaya alınırlar.
Adında ‘Kimyasal’ olan her şeye temkinli yaklaşır olduk. Tabii olarak, yaşadığımız deneyimler, medya, dost ve arkadaş çevresinden duyulanlar ile pekişen kimyasala karşı bir uzak duruş, normal karşılanabilir. Bununla birlikte, her konuda olduğu gibi, bu konuda da yarım bilgilerle hareket etme alışkanlığımızdan kurtulamadık. Kimyasal Peeling, adı kimyasal ancak içinde kullanılan maddeler tamamen doğal meyve asitleridir.
Biorezonansın, ‘Candida’ denen maya tipi bir patojen türünün neden olduğu hastalıkları nasıl tedavi ettiğine geçmeden önce, bu mantar hastalığını tanımakta yarar var. Candida ya da candida mantarı ile ilgili birçok internet sitesinde benzer tanımlar bulunabilir.
Biorezonans uygulaması, alerji, egzama ve benzeri deri hastalıkları ile birlikte, dolaşım bozuklukları, bakteriyel enfeksiyonlar, kronik yorgunluk vb. hastalıklarda da kullanılmakta ve son derece yüz güldürücü sonuçlar alınmaktadır.
Botoks, Clostridium Botulinum isimli bakteriden elde edilen bir ilaçtır. Bölgesel olarak uygulanır ve uygulandığı bölgedeki kasları bloke ederek etki gösterir. Bilinenin tersine, botoks, yılan zehiri değildir. Kozmetoloji ve Dermatoloji ’de yıllardır kırışıklık tedavisinde kullanılan etkili bir tedavi yöntemine de adlandırmış bir ticari markanın ismidir.
PRP, İngilizce adı; “Platelet Rich Plazma” olan ve trombositlerin zengin miktarda bulunduğu plazma olarak çevrilebilir. Trombosit (platelet)ler, yaralanma hallerinde kanın pıhtılaşmasını sağlayan yapılardır ve bol miktarda büyüme faktörü içerirler. Büyüme faktörü açısından zengin olan trombositler, yara iyileşmesinde de önemli role sahiptirler.
Birçok yöntemin arasında öne çıkan iplerle yüz germe yöntemi belki de en iyi sonucu veren uygulamadır. Elbette her yöntemin kişiye göre değişken etki mekanizmasını göz ardı etmemek gerekir. Ancak tüm uygulamaların yanında en çabuk sonucu aldığımız iple yüz germe yöntemidir desek, yanlış bir cümle olmaz.
Egzama, alerjik bir tabloyu tanımlayan deri hastalığıdır. Alerjik durumun ortaya çıkması için iki nedenin varlığı gereklidir. Birincisi alerjiye yatkın bir bünye, ikincisi alerjiye neden olan madde.
Cilt ve doku sarkması birçok nedene bağlı olarak gelişmekle birlikte iki temel neden herkes için belirleyici rol oynar. Bunlardan ilki; kuşkusuz ki, yaş almadır. Yaş almaya bağlı olarak, cilde esnekliğini kazandıran kolajen üretiminin azalmasıyla, kolajen dokusu yıpranır, gevşer. Kolajen üretiminin azalmasıyla birlikte, ciltteki büzülmeler gözle görülür hale gelir. İkinci neden ise, yaş almayla birlikte, dünya üzerinde yaşayan tüm canlıları etkileyen; yer çekimidir. Yer çekimine maruz kalan tüm bedenimizde, zamanla, kaslar yere doğru gitme eğilimi gösterir. Bu da, zaman içinde, sarkmalar şeklinde kendini gösteren bir durumu ortaya çıkarır.
Ayak kokusu, kadın ya da erkek, her cinsin sorunu olabilir. Sosyal yaşamı olumsuz yönde etkileyen bu duruma çoğunlukla ayaklarda, parmak arası bölgesini tutan bakteriler neden olur. Bu tip bakteriler, oksijensiz ortamda çok daha kolay yaşam olanağı bulduklarından, hızla çoğalma eğilimindedirler..
Tedavi için öncelikle alerji testi yapılır. Alerjiye neden olan gıda ya da dış etkenler belirlendikten sonra, alerji reaksiyonunun şiddetine göre hangi gıda alerjisi ya da madde alerjisinden başlanacağına karar verilerek, önem sırasına sokulur.
Tamamen dökülmüş saçlarda lazer uygulaması etkili midir? Tamamen dökülmüş saçlarda lazer uygulaması […]
Yüz mezoterapisi, yaş almaya ve zamanın etkilerine karşı, cildin vitamin, protein ve mineraller açısından zenginleştirilerek, esnekliğinin ve canlılığının arttırılması işlemidir. Cildimiz, zamanla ve yaşamın getirdiği etkilerle matlaşır, cansızlaşır. Eski elastikiyetini kaybeden cildin, genç forma kavuşması için, dışarıdan takviye edilmesi gerekir.
Biorezonans, tespit edilen alerjen maddelere karşı vücuda ters frekans ileterek, alerjik reaksiyonu tamamen etkisiz hale getirmek suretiyle, alerjiyi tamamen tedavi eder.
Biorezonans (Biofrekans) nedir? Biorezonans (Biofrekans), enerjinin yönetilmesinin tıbbi yönelimi olarak adlandırılabilir. Tamamen […]
Ozon terapi, kesinlikle alternatif tıp yöntemi değildir. Aksine, etkileri bilimsel olarak yüzlerce çalışmayla kanıtlanmış etkili bir bilimsel tedavi yöntemidir.
Işık dolgusu nedir? Işık dolgusu, yüz ve dudak dolgusunda olduğu gibi, yüzümüzün, […]
Eğer saç köklerimiz tamamen ölmemişse, saç lazeri ile saç köklerimiz canlandırılarak, bebek teli şeklinde gözle fark edilmeyen saçlarımız kalınlaştırılarak normal saç görünümüne kavuşturulabilir. Özellikle kadın hastalarımızda, lazer uygulaması ile ilgili son derece başarılı gözlemlerimiz var. Erkek hastalarımızda erken başvurularda etkili sonuçlar gözlüyoruz.
Yüz dolgusu ile ameliyata gerek kalmaksızın, yüzünüzdeki, ‘zamana bağlı’ değişiklikleri geri döndürebileceğinizi biliyor musunuz?
Dolgu enjeksiyonu. Kırışıklıklarda yüz dolgusu Dolgu enjeksiyonu. Zamanla, yaşa bağlı olarak cildinizde […]
Saç dökülmesi. Dökülen saçlarımızın yerine yenisi çıkar mı? Saç dökülmesi. Dökülen saçlarımızın […]
Yanıkta ilk müdahale son derece önemli bir konu olup bu konuda son derece titiz ve çabuk davranılmalıdır.
Saç köklerimiz ölür mü? Saç dökülmelerimizin kaynağı saç köklerimizin ölmesi mi? Saç Kökleri Ölür mü?Bu ve benzeri soruları yanıtlamak için öncelikle saçların neden döküldüğünü iyice araştırmak gerekir. Saç dökülmesi basit bir konu değildir. Saç kökü kaybına kadar gidebilecek aşamaların araştırılması bir kaç dalın birlikte çalışmasını gerektirebilir.
İple yüz germe işlemi nedir? İple yüz germe. Yüz ‘ovaliniz’ yer çekiminin […]
Radyo frekans ile cilt bakımı diğer adıyla, cilt ütüleme. Deri altına verilen […]
Yüz ve dudak dolgusu uygulamaları genellikle yüzdeki asimetrileri düzeltmek ve zamanla azalan […]
Ameliyatsız yüz germe işlemi ile son derece başarılı bir şekilde yüz ve […]
Ozon tedavisi.Ozon (O3) yüksek oksijen enerjisine sahip bir elementtir. Kendisine has kokusu […]
Tırnak batması, ayağı sıkan rahatsız ayakkabılar, yanlış şekilde tırnak kesimi, ayak kısmının […]
Soğuk Lazer ile Saç Tedavisi (Saç Lazeri) Soğuk lazer ile uygulanan tedavide […]
Bağışıklık sistemimiz... Vücudumuzun koruma üssü. Cildimiz... Savunma sisteminin sınır karakolu. Soğuğa, sıcağa, kimyasallara, antijenlere karşı ilk savunma durağı. Peki biz cildimize gereken önemi ve özeni gösteriyor muyuz?
Bölgesel zayıflama ve selülit tedavisi. Diyet ile birlikte spor yapmak elbette sağlıklı […]
Somon DNA aşısı ile,  yaş almanın getirdiği etkileri silin Somon DNA aşısı, […]
Egzama nedir? Egzama, alerjik bir tabloyu tanımlayan deri hastalığıdır. Alerjik durumun ortaya […]
Halk dilinde ‘Sedef Hastalığı’ olarak bilinen Psoriasis, tıp dışı tedavi seçeneklerinin en çok başvurulduğu hastalıklardan biridir. İsrail Lut Gölü dünyaca ünlü mekanların başında gelmekle birlikte, kulaktan kulağa yayılan meşhur lokasyonlar, ülkemizde de sayısal olarak oldukça fazladır.
Cildimizin uzantıları, kıl ve saç Cildimizin uzantıları kıllar, kıl folikülü tarafından yapılır. […]
Kılcal Damar genişlemesi, (telenjiektazi) sık görülen ve ilerleyici bir cilt sorunudur. kendiliğinden düzelmesi beklenmemeli, hemen bir uzmana görünmelidir. Nd-Yag lazer uygulaması ile başarılı tedavi sonuçları alınmaktadır.
Yüz dolgusu sağlığa zararlı mı? Estetik konular daima ilgi çekicidir. Özellikle; kadının […]
Botoks sağlığa zararlı mı? Öncelikle ilaç olarak vücuda alınan her maddenin az […]
Botox, kırışıklık tedavisinde en sık kullanılan tedavi yöntemlerinden biri ve en etkilisidir. […]
PRP ile gençleşme. İngilizce açılımı platelet rich plasma olan PRP Türkçe’ye çevrildiğinde […]
Karbon peeling ile ilgili Klass Magazin orjinal haber yazısı Karbon peeling. Günümüzde […]
Ameliyatsız iplerle yüz germe yöntemiyle son derece başarılı bir şekilde yüz ve […]
Cilt Tipleri, Kuru Ciltler Cilt tipleri, yağlı cilt yapısı. Yağ ve ter […]
Cildimizin İşlevleri Koruma İşlevi Cidimizin işlevleri dendiğinde şüphesiz akla ilk gele işlev, […]
Kıl ve saç Derimizin uzantıları olan kıllar, kıl folikülü tarafından yapılır. Kıl […]
Cildimizin yapısı üç farklı kattan oluşur. En dış tabaka olan ‘Epidermis’Orta tabaka […]
Cildimizi tanıyalım. Cildimiz, vücudumuzun dışını örten bir duyu organımızdır. Vücudumuzun farklı bölgelerinde […]
Karbon Peeling; leke tedavisinde, cilt lekelerini yok etmek veya azaltmak amacıyla kullanılır. […]
Uzmanlar uyarıyor kışın ayak sağlığınıza dikkat edin. Kış mevsiminde gün boyunca kalın […]
Yenidoğan bebeklerde cilt bakımı. Dermatoloji Uzmanı Dr. Kadriye Akar, “Yenidoğan bebeklerin cildi […]
Uzmanlar uyarıyor, sahte kozmetik ürünleri cilt sağlığını tehdit ediyor. Sahte kozmetik ürünleri, […]
Ciltte kızarıklıklarla kendisini belli eden pişik, korunması sanıldığı kadar da zor değil. […]
Soğuk kış günlerinde cildimiz daha da hassaslaşır. Dolayısı ile, soğuk hava cildi […]
Soğuk havalarda cilt bakımı nasıl yapılır?-Pembe Nar Soğuk havalarda cilt bakımı. Dermatoloji […]
Şapka takın, karpuz yiyin-Habertürk Şapka takın. Yaz aylarının başlamasıyla birlikte güneşin önemi […]
Yeşil çay için-Habertürk Yeşil Çay İçin. Güneşten korunmada bazı gıdaların da etkili […]
Küçükçekmece Belediyesi sağlık söyleşileri tam gaz devam ediyor. Söyleşiye katılan Dr. Kadriye Akar, ciltte sağlıklı gençleşme yöntemlerini anlattı. Yeşilyuva İlkokulunda Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü “Gönül Elçileri” projesi kapsamında Küçükçekmeceli kadınlarla buluşan Kadriye Akar, genç ve sağlıklı bir cilt için yapılması gerekenleri paylaştı.
Dermatoloji Uzmanı Dr. Kadriye Akar bebeklerin cilt bakımıyla ilgili şunları söyledi: Beklenen doğum süresi geçmiş bebeklerin cildi buruşuktur ve doğumu izleyen haftalar içinde pul pul dökülür. Bu fizyolojik, normal bir durumdur.
Dermatoloji Uzmanı Dr. Kadriye Akar, böcek ısırmalarına karşı alınması gereken tedbirlerle ilgili bilgiler verdi. Basit bir sivrisinek ısırığından akrep sokmalarına kadar geniş bir yelpazedeki ısırmaların bir kısmının çok önemsiz olduğunu belirten Akar, şiddetli alerjik reaksiyonlara yol açabilen bazı ısırıkların önem arz ettiğini dile getirdi.
Dermatoloji Uzmanı Dr. Kadriye Akar, “Ayağınızdaki bir nasır, tırnak batığı, topuk çatlakları veya ayak parmak aralarındaki mantar enfeksiyonları ayak sağlığınızı olumsuz etkiler. Yaz aylarında estetik kaygılar nedeni ile daha çok özen gösterdiğiniz ayak sağlığına kışın da dikkat etmeniz gereklidir.” uyarısında bulundu.
Yanık, vücudun herhangi bir bölgesinin ısı, kimyasal maddeler, elektrik akımı ve radyasyon […]
Nevüs, vücudumuzda deriden kabarık kubbe şeklinde ya da deriyle aynı hizada ve […]
Saç ekimi nedir? Saç ekimi, ensenin üst kısmında bulunan ve dökülmeme özelliğine […]
Siğiller, derinin üst tabakasında oluşan kesilere, yaralara ve mukoza tabakasına yerleşen, HPV […]
Vitiligo deride yer yer beyaz plaklar şeklinde karşımıza çıkan nedeni belli olmayan […]
Saç Mezoterapisi Saç Mezoterapisi; vitamin, mineral, enzim, aminoasit ve homepatik ilaçların karıştırılarak […]
Gençlik aşısı; cildin ihtiyacı olan, nem kapasitesini arttırmaya yönelik hyalüronik asit, amino […]
Akne (Acne Vulgaris). Vücudumuzun birkaç bölgesi hariç, avuç içleri, ayak tabanları, dudaklar […]
Kimyasal peeling işlemi, bir çeşit deri soyma işlemidir. Deri soyma işleminde amaç, […]
Lazer ışınları vücuttaki birtakım maddelere yüksek afinite (ilgi) gösterir. Cilt yenilemede kullanılan lazerlerin; ciltteki suya karşı yüksek çekim gücü bulunur. Bu lazer cilde uygulandığında cildi açarken bir yandan da buharlaştırma meydana getirir. Bu sayede cildin üstündeki ölü tabaka atılır ve alttaki kollajen fibriller uyarılır. Cildin daha genç, daha diri ve daha taze görülmesi sağlanır.